Vsmart Extensions

Kontakt

 tel. 668 305 043

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dodaj nas do:

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinPinterest

Układanie kostki bukowej.

Ułożenie kostki brukowej wokół posesji lub przy dojeździe jest świetnym pomysłem na efektowne i praktyczne zagospodarowanie przestrzeni.
Różnorodność wzorów, kolorów i kształtów pozwala na stworzenie wyjątkowo oryginalnych układów, które upiększą teren wokół naszego domu.
Zanim jednak dokonamy zakupu kostki, należy dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego materiału,
gdyż od tego zależy trwałość wykonanej nawierzchni.

 

 

Wybierając rodzaj kostki brukowej należy przede wszystkim zwrócić uwagę na miejsce, w którym zostanie ona ułożona. Jeżeli jest to zwykła alejka
lub taras, kostka będzie narażona na mniejsze obciążenie i nie będzie tak szybko ulegać zniszczeniu.
Natomiast jeżeli chcemy ułożyć ja na podjeździe lub alejce dojazdowej musimy zwrócić uwagę na jej większą trwałość.

 

 

Wybór odpowiedniego rodzaju kostki brukowej zapewni trwałość, niezawodność i piękny wygląd naszej posesji na długie lata.
Jeżeli sami nie jesteśmy pewni naszego wyboru, zawsze możemy skorzystać z rady fachowców pracujących w punktach sprzedaży bruku.

 

Place ogrodowe oraz ścieżki warto utwardzać - dzięki temu grunt nie rozmięknie po deszczu, nie zarasta chwastami. Takie miejsca można wykładać płytami lub brukować. Podczas wyszukiwania materiału przyjrzyjmy się też drewnu. Ma wiele zalet. Jego kolor idealnie wtapia się w zielone zakątki ogrodu. Ponadto każdy z układanych elementów ma niepowtarzalny zarys. Sprawia to, że drewniane nawierzchnie wyglądają oryginalnie, wydają się lekkie, nie przytłaczają, nawet gdy pokrywają duże płaszczyzny. Drewno ma znakomite właściwości izolacyjne, dlatego zawsze wydaje się ciepłe. Można na nim siedzieć, a nawet przechadzać się boso bez obaw, że się przeziębimy lub nabawimy reumatyzmu. Drewno jest też idealnym materiałem przy urządzaniu kącika zabaw dla dzieci.

 

Ekobruk

       


Drewniane nawierzchnie znano już przed wiekami. Układano je na podjazdach i dziedzińcach zamkowych, gdzie tłumiły tętent kopyt końskich. Pojawiały się również w ogrodach. Nawierzchnie wykonywano z drewna dębowego, które jest twarde, zwięzłe i naturalnie przesycone garbnikami. Te właściwości zapewniają mu trwałość, dlatego dzisiaj również warto sięgać po dąb.


Tajemnica trwałości nawierzchni drewnianych leży również w sposobie ich układania. Pamiętajmy, że największym wrogiem drewna jest woda; groźne jest zwłaszcza nierównomierne namakanie i przesychanie. Z tego powodu elementów konstrukcji drewnianych nie umieszcza się bezpośrednio na ziemi.